Hakkımızda

 

Nur İlaç 2000 yılında Bitki Koruma İlaçları, Bitki Gelişim Düzenleyiciler ve Çevre Sağlığı Haşere İlaçları üretimi ile kentsel açık ve kapalı alan haşereyle mücadele, ilaçlama ve özelleştirme hizmetleri amacıyla kurulmuştur.

Piyasa şartları ve gereksinimlerin artmasıyla tarım ilaçları sektörüne iddalı bir çalışma ve araştırma ile lojistik süreçleri yönetmeyi başararak üretime geçmiştir. Firma merkez fabrikası için Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'ni üs seçerken, Türkiye genelinde Bölge Müdürlükleri ve Distribütörlükler ile pazardaki tedarikçilerine ve müşterilerine yaklaşmaktadır.

Nur İlaç üretim ile ilgili teknoloji harikası makine parkuru ile Tarım Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ruhsatlı tüm insektisit, herbisit, pestisit, rodentisit, mollusit, mantar ilaçları, sıvı organik ve inorganik gübre üretmektedir. Fabrikamızda EC, CS, ZC (SC+CS), SE, WG, SC, EW, SL, ME, MC, WP, WDG, DP, SP, Granül, Briket ve Tablet formülasyonları üretilmektedir.

Fabrikamız ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve Kalite Kontrol Laboratuvarımız ile üretim yapmaktadır.